Bp Jan Kopiec: Św. Otton wprowadził Pomorze w europejską rodzinę

2024-06-09 1:25

Jubileusz 900-lecia misji biskupa z Bambergu obchodzono w Pyrzycach. To była pierwsza miejscowość na mapie misji chrystianizacyjnej w 1124 roku. Tu znane jest miejsce, w którym udzielano pierwszych chrztów.

xcxc

i

Autor: as

Właśnie przy odnowionym baptysterium została odprawiona msza święta pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego. Uczestnicy uroczystości odnowili także przyrzeczenia chrzcielne. Homilię wygłosił biskup senior diecezji gliwickiej Jan Kopiec.

" Misja sprzed 900 lat biskupa z Bambergu nie była pionierska, trzeba było chrześcijaństwo umocnić i wprowadzić Pomorze do narodów europejskich. To baptysterium, które jest w Pyrzycach jest ogromnym bogactwem, tu jest ślad wydarzenia, z którego wynikło wiele owoców" -mówił bp Kopiec.

Listen to "Uroczystości Ottonowe w Pyrzycach" on Spreaker.