Forum OP:EN już 31 stycznia

2023-01-26 12:45
OPEN
Autor: Michał Kaczmarek OPEN

Już 31 stycznia 2023 r. w Szczecinie odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia OP:EN. OPTYMALIZACJA ENERGETYCZNA. Jest to inicjatywa skierowana do przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego. Całodniowa konferencja podzielona będzie na prezentacje, panele dyskusyjne i networking. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Szczecin.

„Motywatorem do organizacji wydarzenia są drastyczne wzrosty cen energii w przedsiębiorstwach”

   Energetyka to najważniejszy temat w gospodarce w ostatnich miesiącach. Organizatorzy konferencji OP:EN nie mają wątpliwości, że przedsiębiorcom potrzeba wiedzy na temat możliwości, jakie w kontekście nowych inwestycji i optymalizacji energetycznej daje nowa perspektywa unijna.

  - W dobie nagłego wzrostu cen energii widzimy realną potrzebę przekazania przedsiębiorcom wiedzy na temat możliwości optymalizacji energetycznej oraz pozyskiwania finasowania na ten cel. Nie możemy stać w miejscu, kiedy obok nas rysuje się perspektywa możliwości zdobywania preferencyjnych środków zewnętrznych, które będą ratować wiele firm z poważnych tarapatów związanych z wysokimi kosztami energii. Pokażemy alternatywy oraz nowe realne możliwości tych inwestycji – mówi Piotr Ostrowski, dyrektor zarządzający firmy Europrojekty Consulting.

  - Motywatorem do organizacji wydarzenia były drastyczne wzrosty cen energii w przedsiębiorstwach. Mamy wiedzę, jak poprzez zoptymalizowane inwestycje możemy obniżyć zapotrzebowanie na energię oraz koszty. Wielu przedsiębiorców z przerażeniem patrzy w przyszłość, a w tym temacie należy patrzeć z nadzieją, bo nowa perspektywa jako priorytet stawia sobie właśnie dywersyfikację energii oraz promocję zielonych i ekologicznych rozwiązań  - mówi Jakub Manicki, Prezes Zarządu spółki Red Snake.

Tylko cenne i praktyczne informacje dla przedsiębiorców

  W jaką wiedzę zostaną uzbrojeni przedsiębiorcy obecni 31 stycznia w Hanza Tower? Jak mówi Piotr Ostrowski konferencja będzie łączyć przekazywanie merytorycznych i praktycznych informacji z dyskusją na temat kierunków  do których zmierza gospodarka.

  - Chcemy mówić o tym, jak zmienić ich dotychczasowe podejście do zabezpieczenia energii cieplnej i energetycznej w ich firmach i jak osiągnąć oszczędności przez wdrożenie nowoczesnych technologii energetycznych. To nie będzie formuła prezentacji producentów, jesteśmy praktykami, nie będzie to konferencja pełna pustych i teoretycznych informacji – mówi Piotr Ostrowski.

    – Chcemy powiedzieć co można zrobić i jak to sfinansować. Dobry moment na to był dwa albo trzy lata temu. Teraz to jest już ostatni dzwonek i wiedzą o tym zarówno przedsiębiorcy jak i samorządowcy. Wszyscy czują już presję w tym temacie. Jej generatorem są comiesięczne rachunki za prąd, gaz i energię – mówi Jakub Manicki.

Debaty i merytoryczne prezentacje panelistów

    Agenda spotkania ma dostarczyć przedsiębiorcom najważniejszych informacji. W planach prezentacje dotyczące Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, funduszy inwestycyjnych czy finansowania bankowego. Wśród tematów panelowych pojawią się prezentacje o optymalizacji energetycznej dla przedsiębiorstw, o magazynowaniu energii czy o optymalizacji energii przez wykorzystanie ciepła opadowego w przedsiębiorstwach. Będzie także o przemyśle, a dokładniej o energooszczędnych rozwiązaniach w przemyśle. Agendę uzupełni prezentacja prawna w kontekście prawa energetycznego dla biznesu.

   Konferencja OP:EN będzie przestrzenią prezentacji poglądów naszych panelistów. Zaplanowano trzy dyskusje: o optymalizacji w kontekście finansowym, w kontekście technicznym oraz podsumowanie z udziałem organizatorów wydarzenia i zaproszonych gości.

  Trwa rejestracja na wydarzenie. Wstęp jest wolny po wcześniejszym zgłoszeniu. Konferencja OP:EN odbędzie się w biurowcu Hanza Tower w Szczecinie 31 stycznia. Rejestracja zaczyna się o 9:00, a początek konferencji o 10:00.

WIĘCEJ INFORMACJI, REJESTRACJA:

https://forumopen.pl/