Szczecin. Święto służby więziennej w Szczecinie

2023-06-01 20:06
Ibub
Autor: Areszt Śledczy w Szczecinie

Nadany przez ministra sprawiedliwości sztandar dla Aresztu Śledczego w Szczecinie został uroczyście poświęcony w Bazylice św. Jakuba w Szczecinie. Była to okazja do przypomnienia o trudnym zawodzie wychowawców więżiennych i ocieplenia nieco ich wizerunku.

Bez nich trudno wyobrazić sobie naszą rzeczywistość. Słowo skierował do nich abp Andrzej Dzięga metropolita szczecińśko-kamieński:"Moglibyście wiele opowiadać o zmaganiach osadzonego człowieka, warto pamiętać, że nawet ci, na których ludzie położyli krzyżyk, ale z perspektywy Boga nie ma sytuacji beznadziejnych. Modlitwą możesz towarzyszyć tym drgnieniom serca tego człowieka, który twojej opiece jest powierzonych"

"Największym naszym sukcesem jest to, gdy człowiek osadzony nie wraca do więzienia, gdy widać jak się zmienia i z uśmiechem patrzy w przyszłość" - powiedział Radiu Plus Grzegorz Terlikowski rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Listen to "Grzegorz Terlikowski - rzecznik dyretora Aresztu Śledczego w Szczecinie" on Spreaker. Listen to "abp Andrzej Dzięga do przedstawicieli służby więziennej" on Spreaker.