Dwa gangi handlowały narkotykami na Pradze

2024-06-10 12:27
Narkotyki
Autor: www.policja.pl

Oba rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 35 podejrzanych. 16 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Członkowie dwóch gangów działali w stolicy i jej najbliższej okolicy a szczególnie aktywni byli na terenie Pragi-Północ. Policjanci CBŚP przeprowadzili akcję jednocześnie w blisko 40 miejscach i zatrzymali 35 osób. W śledztwie prowadzonym w Warszawie zatrzymano 21 osób, z czego 7 osób podejrzanych jest o przynależność do gangu a 2 osoby o kierowanie nim. Podczas przeszukań policjanci znaleźli mefedron, heroinę, amfetaminę i marihuanę. Na wniosek prokuratora, w stosunku do 8 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Według śledczych w latach 2023 – 2024, podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Drugie śledztwo prowadzone jest przez policjantów z Białegostoku. Policjanci działali na terenie Warszawy, Ząbek i Marek gdzie zatrzymali 14 osób. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli broń palną, 145 sztuk amunicji, narkotyki (m.in. heroinę, marihuanę, kokainę i mefedron), ponad 200 tysięcy złotych w gotówce oraz 2 pojazdy warte blisko 100 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 8 osób, zostało tymczasowo aresztowanych, w tym mężczyzna podejrzany o kierowanie tą grupą.