Jutro zamknięta będzie Wisłostrada

2024-06-21 10:45
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Powodem są Wianki nad Wisłą na Podzamczu. To jedna z największych plenerowych imprez w Warszawie - Wianki nad Wisłą. Na jakim odcinku będą utrudnienia?

Już od godziny 16:00 kierowcy nie przejadą Wisłostradą między ulicą Krasińskiego a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Na obu jezdniach, od Czujnej do Sanguszki, zostanie urządzony tymczasowy parking. Multimedialny Park Fontann na jeden dzień zmieni się w słowiańską wioskę. Będą pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu zespołów ludowych, warsztaty kulinarne, a także plecenie tytułowych wianków. Nie zabraknie wieczornych koncertów. Wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa & BASSałyki oraz zespół Voo Voo, a o godzinie 21:45 rozpocznie się widowisko "Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności". Na scenie pojawią się między innymi: Baranowski, Bovska, Mery Spolsky, Vito Bambino i Zalewski.

Podróżujący Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Wilanowa, na węźle z ulicą Krasińskiego, będą kierowani na objazd ulicami: Krasińskiego, przez plac Wilsona, Mickiewicza, Andersa, przez plac Bankowy, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego do Alej Jerozolimskich. Kierowcy będą mogli skorzystać również z alternatywnego objazdu mostem Grota-Roweckiego, a dalej ulicami: Jagiellońską, Zatylną, Wybrzeżem Helskim, Wybrzeżem Szczecińskim, Wałem Miedzeszyńskim do mostu Siekierkowskiego i Czerniakowskiej.

Z ruchu i parkowania wyłączona zostanie także ulica Sanguszki. Przejezdna będzie natomiast ulica Krajewskiego, a z Wenedów będzie można wyjechać w kierunku Bielan. W czasie imprezy nie będzie dojazdu do parkingu przy Wisłostradzie. Wszystkie ograniczenia potrwają do niedzieli, 23 czerwca, do godziny 4.

W czasie zamknięcia Wisłostrady na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 100, 185 i N16. Od godziny 22:30 pociągi obu linii metra będą kursowały częściej. Na tory wyjadą również dodatkowe tramwaje. Będę też dodatkowe autobusy linii 160 z Dworca Wileńskiego w kierunku Dworca Centralnego, a także 190 z przystanku Metro Ratusz-Arsenał do CH Marki.