Powązkowska - do remontu

2023-06-07 9:41
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Drogowcy zamkną część ulicy dziś wieczorem (7.06). Ruch wróci w poniedziałek rano (12.06). O który odcinek chodzi?

Nowy asfalt ma pojawić się na odcinku od ulicy Maczka do skrzyżowania z ulicą Krasińskiego. Pierwsze utrudnienia zaczną się dziś (7.06) o godzinie 22:00. Obie jezdnie Powązkowskiej na remontowanym odcinku zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Z tego powodu jadący ulicą Maczka od Powstańców Śląskich na rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej, nad trasą S8, nie pojadą prosto. Przed tym skrzyżowaniem zmieni się układ pasów. – Jeden z pasów do jazdy prosto zmieni się w lewoskręt, drugi zostanie zamknięty – na zewnętrznych ruch będzie odbywał się bez zmian. Na samym rondzie obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w aleję Armii Krajowej.

Zmiany w organizacji ruchu wystąpią także u zbiegu Powązkowskiej, Krasińskiego i Ficowskiego. Z żadnej ulicy nie będzie można wjechać na remontowaną Powązkowską. Na ulicy Krasińskiego wygrodzony zostanie skrajny prawy pas, a ze środkowego będzie można pojechać wyłącznie prosto. Na Powązkowskiej od strony Rydygiera wygrodzony zostanie środkowy pas, a ze skrajnego prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo. Lewoskręt na tej jezdni pozostanie bez zmian. Na remontowany odcinek Powązkowskiej nie będzie można także wyjechać z dochodzących do niej dróg osiedlowych. Podczas prac zamknięta zostanie zebra przez ulicę Powązkowską. Piesi będą kierowani do sąsiednich przejść.

Dla remontowanego odcinka Powązkowskiej wyznaczone zostaną objazdy: aleją Armii Krajowej do ulicy Broniewskiego i dalej Krasińskiego lub przez: Elbląską, Broniewskiego i aleję Armii Krajowej. Kierowcy będą mogli uniknąć utrudnień, kierując się do ulicy Okopowej, aleją Jana Pawła II, ulicą Broniewskiego, aleją Reymonta i Powstańców Śląskich.

Utrudnienia czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Zmienią się trasy linii autobusowych 103, 122, 180, 221 i 409. Autobusy linii 103 zostaną skierowane na objazd ulicami Krasińskiego, Elbląską i Broniewskiego. Tak samo zaczną omijać utrudnienia autobusy linii 180 oraz 409 – dalej pojadą ulicami Galla Anonima i Kochanowskiego do Conrada, a 122 będzie kursowało Broniewskiego, aleją Armii Krajowej i Maczka. Od czwartku do niedzieli (8-11.06) autobusy linii 221 będą jeździły wydłużoną trasą: Dworzec Gdański (Rydygiera,) Indrzejczyka, Rydygiera, Powązkowska, Krasińskiego do placu Wilsona. Zawieszone będą przystanki: Elbląska 02, Powązki-Cm. Wojskowy 01 i 02, Gen. Maczka 01, Przasnyska 04. Czynne będą natomiast: Piaski 07, Galla Anonima 02, Pl. Niemena 03, Conrada 03, Elbląska 52.