Rozpoczyna się sezon na miejskich otwartych kąpieliskach

2023-06-02 9:26
Basen, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pl.freeimages.com Basen, zdjęcie ilustracyjne

Rusza w ten weekend. Pierwsze dwa baseny na świeżym powietrzu otwarte zostaną jutro (3.06). W niedzielę (4.06) dołączy do nich Jeziorko Czerniakowskie.

W stolicy jest pięć dużych kompleksów kąpielisk "pod chmurką". Są na Woli, w Śródmieściu (Inflancka), na Mokotowie, Ochocie oraz w Wilanowie. Tradycyjnie otwierane były na początku kalendarzowego lata. W tym roku jednak ze względu na sprzyjającą, słoneczną aurę, część obiektów zostanie uruchomiona nieco wcześniej. Jutro (3.06) o 9:00 ratusz otworzy odkryte baseny Ośrodka Moczydło, godzinę później będzie można skorzystać z oferty Ośrodka Inflancka. Z kolei w niedzielę od 9:00 na chętnych czeka kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

W tym roku bilety na otwarte pływalnie są o około 10 złotych droższe. Na Moczydle za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 50, a za ulgowy 35 złotych. Natomiast za korzystanie z otwartej pływalni przy ulicy Inflanckiej, dorośli zapłacą 40 złotych, bilet ulgowy kosztuje 30 a rodzinny - 80 złotych. Posiadacze Karty Warszawiaka i Młodego Warszawiaka na Moczydle zapłacą za bilet normalny 40 a za ulgowy 25 złotych, a przy Inflanckiej odpowiednio 32 i 24 złote.

Kolejne pływalnie będą otwarte: w czwartek (8.06) - kompleks basenów w Parku Szczęśliwickim i 15 czerwca – pływalnia w Park Kultury w Powsinie. Ponadto 18 czerwca – w Ośrodku Moczydło i 24 czerwca – w Ośrodku Inflancka – będą imprezy inaugurujące letni sezon w tych kąpieliskach. Ratusz apeluje, żeby warszawiacy, którzy zamierzają korzystać z kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim, pamiętali, że to teren rezerwatu przyrody.