Rusza cykl koncertów "Król Maciuś Pierwszy"

2024-06-14 9:45
Król Maciuś I
Autor: Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

To opowieść chóralna, przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Ma być okazją, by najmłodsi dowiedzieli się nieco o muzyce chóralnej. To propozycja Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Koncerty zaplanowane zostały w dwóch terminach i lokalizacjach: 15.06 o 11:00 w Podziemiaach Kościoła Wszystkich Świętych na Scenie Stygmat oraz 18.06 o 18:00 na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11. Ideą jest przyjazne i wciągające wprowadzenie dziecięcych słuchaczy w świat muzyki chóralnej. Opowieść oparta została o fabułę popularnej książki "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka. Dzieci będą mogły przeżywać przygody wspólnie z tytułowym bohaterem, dzielić się jego emocjami i rozterkami. Opowieść została pomyślana w sposób uniwersalny i angażujący, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Część muzyki, którą usłyszą odbiorcy, została napisana przez kompozytora Wiktora Gniazdowskiego, specjalnie na tę okazję. W programie znalazły się m.in. utwory zaczerpnięte z "Króla Maciusia Pierwszego" oraz inne utwory, jak zuluska pieśń tradycyjna. Podczas koncertu Chór wykona część utworów w wersji a cappella, a pozostałe z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.