Rusza modernizacja kolektora ściekowego na ulicy Myśliborskiej

2023-06-05 10:57
Zmiany na Myśliborskiej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Warszawscy wodociągowcy rozpoczynają dziś prace (5.06). Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. Sprawdziliśmy, jakie.

Kolektor na Myśliborskiej zostanie zmodernizowany na odcinku między ulicą Świderską a Dorodną. Prace ruszają dziś (5.06) i będą prowadzone etapami. Wszystkie roboty zakończą się po około czterech miesiącach. Na cały czas remontu kolektora na ulicy Familijnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Przejechać nią będzie można od Modlińskiej do Portowej.

Pierwszy etap robót obejmie fragment Myśliborskiej od Płużnickiej do posesji Myśliborska 82. Wodociągowcy zajmą tu jezdnię właśnie po stronie posesji. Przejechać będzie można tylko w jednym kierunku od Kasztanowej w stronę Płużnickiej. Poruszający się od alei Kuklińskiego i mostu Marii Skłodowskiej-Curie będą musieli skręcić w lewo w ulicę Płużnicką. Wyjazd z Płużnickiej także będzie możliwy wyłącznie w stronę mostu.

Równolegle rozpoczną się prace w okolicy Szkoły Podstawowej nr 118. Robotnicy wprowadzą tu taką samą zasadę ruchu jak na wcześniejszym odcinku. Jeden pas Myśliborskiej – od wjazdu na parking przed szkołą do budynku Myśliborska 32 – zostanie zamknięty. Przejechać będzie można drugim – w relacji od Dorodnej do Świderskiej. Utrudnienia będzie można objechać ulicami Światowida, Modlińską i Dorodną. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do czwartku, 29 czerwca. Następnie wodociągowcy będą prowadzili prace na innych odcinkach Myśliborskiej.

W czasie prac trasa linii 211 zostanie skrócona. Autobusy będą kursowały tylko do i z przystanku Świderska 05. W zamian uruchomiona zostanie linia zastępcza Z11 kursująca z pętli Żerań FSO ulicami Modlińską, Żerańską, Klembowską, Dorodną, Myśliborską i Światowida do przystanku Myśliborska 01. Z powrotem autobusy pojadą ulicami Światowida, Modlińską, Familijną, Portową, Dorodną, Klembowską, Żerańską i Modlińską. Zmieni się także lokalizacja niektórych przystanków.