Ruszył remont Krakowskiego Przedmieścia

2024-06-24 10:38
Zmiany w komunikacji miejskiej
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

W weekend zamknięty został odcinek od ulicy Senatorskiej do Królewskiej. Dla pieszych nie ma większych utrudnień. Kierowcy i autobusy komunikacji miejskiej kursują objazdami.

Jako pierwsza, w 2017 i 2018 roku, remontowana była ulica Miodowa. Wtedy udało się opracować technologię, która wytrzymuje intensywny ruch autobusów. W 2019 roku Zarząd Dróg Miejskich powrócił na Krakowskie Przedmieście i kawałek Nowego Światu, gdzie ta sama technologia użyta została podczas remontu nawierzchni jezdni na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do Królewskiej. Teraz naprawiony zostanie ostatni fragment Traktu – między Królewską i Miodową.

Ulice: Kozia, Trębacka, Ossolińskich, Karowa i Bednarska nie mają połączenia z remontowanym odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia. Na Koziej i Bednarskiej został wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz parkowania. Dojazd do Koziej jest od strony ulicy Trębackiej, a do Hotelu Bristol – ulicą Karową. Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 178, 180, 503, E-2 i nocnej N44 zmienią trasy. Ten etap prac potrwa do końca wakacji. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że uruchomione zostały dodatkowe przystanki przy Królewskiej, pl. Małachowskiego, pl. Piłsudskiego i pl. Teatralnym. Z kolei zawieszone zostały przystanki: Foksal, Hotel Bristol, pl. Zamkowy i Ordynacka.