Siedem firm chce przebudować ulicę Paderewskiego w Rembertowie

2022-01-21 13:09
Remont
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Poinformował o tym Zarząd Dróg Miejskich, który musiał powtórzyć przetarg. Na rozstrzygnięcie pierwszego postępowania nie pozwoliły rosnące ceny materiałów budowlanych. Jak będzie tym razem?

Oferty opiewają na kwoty od 1 miliona 963 tysięcy złotych do 3 milionów 144 tysięcy złotych brutto. To drożej, niż w pierwszym przetargu. Wówczas najtańsza oferta wynosił nieco ponad 1,5 miliona. Jednak nie doszło do podpisania umowy ze zwycięzcą, bo materiały budowlane zdrożały tak, że kontrakt dla przedsiębiorcy były nieopłacalny. Teraz trwa analizę nowych propozycji, a rozstrzygnięcie powinno zapaść jeszcze w lutym.

Wykonawca, który zwycięży w powtórzonym przetargu będzie miał 8 miesięcy na wykonanie prac. Chodzi o modernizację jednego z odcinków ulicy Paderewskiego – między ulicami Katiuszy a Strycharską. Po wschodniej stronie powstanie chodnik. To jednak nie wszystko. Dotychczas woda spływała na pobocze i wsiąkała – po wybudowaniu chodnika nie będzie to już możliwe. Dlatego na całym odcinku powstanie kanalizacja deszczowa, która przyjmie wodę opadową z jezdni i chodników. Po jej budowie pojawi się nawa nawierzchnia jezdni na całym odcinku.Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik po przeciwnej stronie ulicy. Przybędzie także zieleni.