Tramwaj do Wilanowa z kolejnymi utrudnieniami

2023-06-07 9:50
Zmiana organizacji ruchu
Autor: zdj. ilustracyjne

Dotkną głównie pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego. Zamknięty zostanie buspas na ulicy Sobieskiego. To może spowodować problemy z kursowaniem autobusów.

Najbliższej nocy (z 7 na 8.06) wykonawca zajmie buspas na ulicy Sobieskiego – pomiędzy Świętego Bonifacego i Dolną. Kierowcy wciąż będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Autobusy komunikacji miejskiej, na ulicy Sobieskiego będą się poruszały razem z innymi uczestnikami ruchu. Dlatego, jak zapewnił ratusz, ich przejazd będzie dokładnie obserwowany i analizowany przez miejskich inżynierów i służby nadzoru ruchu. Tramwajarze poinformowali, że na przyszłej trasie powstają już fundamenty pod słupy trakcyjne. Wykonawca inwestycji przygotowuje się także do budowy płyty betonowej, na której ułoży szyny.

W czwartek (8.06) o godzinie 5:00 wykonawca trasy tramwajowej wprowadzi także zmiany w organizacji ruchu na ulicy Idzikowskiego. W związku z budową nowego ciepłociągu konieczne jest zajęcie fragmentu jezdni pomiędzy ulicą Sobieskiego i aleją Witosa. Kierowcy będą mieli w tym miejscu po jednym pasie w każdym kierunku. Zmieni się też organizacja ruchu na ulicy Puławskiej. Zlikwidowany zostanie tymczasowy pas dla autobusów przez plac budowy, które wrócą na zachodnią jezdnię ulicy Puławskiej. Tak jak we wcześniejszym etapie prac będą tam trzy pasy ruchu – jeden w kierunku Ursynowa i dwa do Śródmieścia, z czego jeden zostanie buspasem. Trasy autobusów nie ulegną zmianom.

We wrześniu ulice Spacerowa i Goworka zostaną udostępnione dla ruchu jednokierunkowego. Po wakacjach ruszą także tramwaje na Puławskiej, które pojadą przez powstający węzeł torowy między Goworka i Rakowiecką. Tory w ciągu Spacerowej i Gagarina będą gotowe na początku 2024 roku. Do połowy przyszłego roku cała trasa tramwajowa do Wilanowa będzie kompletna. Przed końcem 2024 roku zostanie oddany ostatni odcinek – odnoga trasy wzdłuż ulicy Świętego Bonifacego.