Tramwaje wróciły na Filtrową i Bródno

2024-06-24 10:47
Tramwaj WTP
Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

To z racji kończących się remontów torowisk. Pasażerowie mogą już korzystać z nowych platform na przystankach. Co się zmieniło?

Od dziś (24.06) tramwaje ponownie kursują ulicami Nowowiejską i Filtrową – między al. Niepodległości a pl. Narutowicza. Na swoje zwykłe trasy wróciły tramwaje linii 15, 35 i 36. 15 jeździ na trasie Marymont Potok – P+R al. Krakowska, a linia 35 między Piaskami a pętlą przy ulicy Banacha. Tramwaje numer 36 Warszawskich Linii Turystycznych wróciły zaś na Plac Narutowicza. Przestały kursować autobusy zastępczej linii Z-15. Utrudnienia skończyły się także dla kierowców. Znowu jeżdżą w dwóch kierunkach – pomiędzy ulicą Raszyńską a Mianowskiego. Przywrócona została też stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Krzywickiego i Nowowiejskiej, czyli przejazd przez tory.

Także od dziś (24.06) tramwaje linii 1, 3, i 4 wróciły na Bródno. Autobusy linii 234 wróciły na swoją stałą trasę do Żerania Wschodniego, a przestały jeździć autobusy zastępczej linii Z-1. Tramwaje linii 1 i 3 ponownie kursują do pętli Annopol, a "czwórka do Żerania Wschodniego. Jeszcze przed weekendem otwarty został przejazd przez torowisko przy ulicy Staniewickiej, a dziś (24.06) wróciły dwa kierunki ruchu na Matki Teresy z Kalkuty, od Rembielińskiej do Ogińskiego.

Na ulicy Obozowej z kolei na Woli gotowych jest już sześć nowych platform dla pasażerów – na przystankach Magistracka, Deotymy i Dalibora. Dwie inne platformy poszerzono. Wszystkie nowe wiaty przystankowe mają zielone dachy z rozchodnika. W wakacje będą tam jeszcze race związane z wdrażaniem stałej organizacji ruchu, ale bez większych utrudnień dla pasażerów i mieszkańców.