W ten weekend Święto Warszawy

2023-06-02 9:36
Parada Syrenki 2023
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Przypada dokładnie na niedzielę (4.06). Mieszkańcy stolicy będą mogli celebrować je przez cały weekend. Na jutro (3.06) zaplanowano Paradę Syrenki.

W sobotę Traktem Królewskim przejedzie wielobarwna parada aż 16 syrenek. Każda z nich będzie się znajdowała na specjalnej platformie. Parada rozpocznie się o godzinie 13:00 na rondzie de Gaulle’a i pojedzie do placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach z atrakcjami. Przy pomniku Mikołaja Kopernika, uczestników parady animować będą aktorzy teatru AKT, przy kościele Sióstr Wizytek, również zaplanowano animacje dla mieszkańców, przed hotelem Bristol - poza utworem "Każda z Was to Sawa, a każdy z Was to Wars", będzie można posłuchać dwóch utworów z bajek Disneya, a na placu Hoovera, Karolinki odśpiewają "Katarynkę Karolinkę". Stamtąd uczestnicy parady przemieszczą się na plac Zamkowy w towarzystwie Orkiestry Dętej z Mykanowa i mażoretek w paradnych strojach.

Na placu Zamkowym na warszawskie rodziny i turystów czekać będzie koncert finałowy, podczas którego wspólnie z uczestnikami parady artyści zaśpiewają utwór "Warszawa da się lubić", a następnie Kasia Łaska w towarzystwie Justyny Bojczuk, Agnieszki Przekupień i Łukasza Talika wykonają jeszcze więcej utworów z bajek Disneya. Poza syrenkami uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć też przedwojenny autobus marki Somua i charakterystyczny piętrowy autobus londyński. Stołeczny ratusz przekazał, że na mieszkańców czeka całe grono artystów, którzy będą bawić się razem z mieszkańcami.

W sobotę i niedzielę na Wiśle rozegrane zostaną Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 11:00. Od tej godziny działać będą miasteczko żeglarskie na plaży Rusałka oraz strefa kibica na Bulwarach im. Jana Karskiego. Zaplanowano atrakcje dla całej rodziny – gry, zabawy, animacje, spektakle, a także warsztaty żeglugi tradycyjnej. Wieczór zakończą parada kolorowych żagli po Wiśle o godzinie 19:00 oraz Warsaw Sailors Party z udziałem czterech DJ-ów na Dworcu Wodnym Warszawa o godzinie 20:00.

W niedzielę, podobnie jak w sobotę, pierwszy wyścig odbędzie się o 11:00 i wtedy też zaczną działać miasteczko żeglarskie oraz strefa kibica. Między 11:00 a 16:00 organizowane będą warsztaty SUP. Oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 17:00.. Dodatkowo w niedzielę o 15:30, na plaży Rusałka prezydent Warszawy odbierze od prezesa organizacji European Best Destinations nagrodę za wygraną w tegorocznym plebiscycie.