W ten weekend XVI Święto Dziękczynienia

2023-06-02 22:57
Archidiecezja Warszawska
Autor: brak danych

Zaczną się już jutro (3.06). Główne obchody będą w niedzielę (4.06). W tym roku mają przebiegać podhasłem "Dziękujemy za czyniących pokój".

W programie obu dni pojawią się wydarzenia typowo liturgiczne. Nie zabraknie także: konferencji, licznych koncertów oraz zabawy dla dzieci i zajęć praktycznych prowadzonych przez harcerzy. Obchody Święta Dziękczynienia zwieńczy 4 czerwca oratorium ku czci założyciela księży marianów - Świętego Stanisława Papczyńskiego. Dzieło z okazji 350. rocznicy założenia zgromadzenia skomponował Paweł Bębenek.

Święto Dziękczynienia w tym roku zorganizowane będzie pod hasłem “Dziękujemy za czyniących pokój”. Oficjalnie odsłonięty i poświęcony zostanie wizerunek Zmartwychwstałego Chrystusa. Kompozycja złożona z rzeźby oraz obrazu na ścianie ołtarzowej zostanie zaprezentowana na początku Mszy Świętej zaplanowanej na godzinę 12:00 4 czerwca. Święto Dziękczynienia zostało ustanowione w 2008 roku przez kardynała Kazimierza Nycza. Odwołuje się bezpośrednio do historycznych tradycji.