Zbliża się finał XXVI Parafiady Archidiecezji Warszawskiej

2023-06-06 13:09
Parafiada 2023
Autor: Archidiecezja Warszawska

Zaplanowany został na 17 czerwca. Rozegrany zostanie na obiektach sportowych "Znicz" w Pruszkowie. W programie Finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, zawody sportowe dla drużyn i zawodników indywidualnych, konkurs wiedzy liturgicznej, warsztaty, koncerty i pokazy.

Finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów będzie ukoronowaniem meczów rozgrywanych przez cały rok w parafiach archidiecezji warszawskiej. Będzie też siedem konkurencji indywidualnych: konkurs wiedzy liturgicznej i biblijnej, bieg na dystansie 60 metrów i 400 metrów, skok w dal, żonglerka piłką, disc golf i wyścigi rowerowe oraz trzy konkurencje zespołowe – piłka nożna, piłka siatkowa i koszykówka. Konkurencje indywidualne i zespołowe będą rozgrywane w czterech kategoriach – uczniowie klas I-V szkoły podstawowej, uczniowie VI-VII szkoły podstawowej, uczniowie klas szkół średnich i w formie otwartej dla młodzieży w różnym wieku i ich rodziców. Przez cały dzień dzieci i młodzież będą także mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach sztuki cyrkowej, w maratonie gier planszowych i w zabawach plastycznych. Rejestracja zawodników odbędzie się w godzinach 9.30–10.30.

Trzy parafie, które łącznie zbiorą najwięcej punktów z wszystkich konkurencji, otrzymają puchar arcybiskupa warszawskiego Kazimierza kardynała Nycza. Dla rodzin borykających się z trudnościami wychowawczymi zapewniona będzie możliwość kontaktu z Fundacją PROPER VIA, która będzie służyć swą specjalistyczną pomocą w ciągu całego wydarzenia.

W tym roku także 34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach: 9-14 lipca w Warszawie. Wstępne zgłoszenia od grup z Polski przyjmowane są do 12 czerwca, a ostateczne do 30 czerwca.