Zbliża się finał XXVII Parafiady Archidiecezji Warszawskiej

2024-06-04 11:33
Parafiada 2024
Autor: Archidiecezja Warszawska

Będzie 15 czerwca. To na obiektach sportowych Znicza w Pruszkowie. W programie finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, zawody sportowe dla drużyn i zawodników indywidualnych oraz wiele innych atrakcji.

Finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów będzie ukoronowaniem meczów rozgrywanych przez cały rok w parafiach archidiecezji. Zmierzą się w nim drużyny piłkarskie z sześciu rejonów, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa – uczniowie klas I-V, szkoła podstawowa – uczniowie klas VI-VIII i szkoła średnia.

W programie tegorocznej imprezy będą też między innymi konkurs wiedzy liturgicznej, bieg na 60 metrów i 400 metrów, skok w dal, żonglerka piłką, wyścigi rowerowe, pokazy sztuki cyrkowej i rozgrywki open w piłce nożnej, siatkówce i tenisie stołowym. Konkurencje indywidualne i zespołowe będą rozgrywane w czterech kategoriach – uczniowie klas I-V szkoły podstawowej, uczniowie VI-VII szkoły podstawowej, uczniowie klas szkół średnich i w formie otwartej dla młodzieży w różnym wieku i ich rodziców. Przez cały dzień dzieci i młodzież będą także mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach sztuki cyrkowej, w maratonie gier planszowych i w zabawach plastycznych. Rejestracja zawodników w godzinach 9.30–10.30.

W tym roku 34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się 9-14 lipca w Warszawie. Wstępne zgłoszenia od grup z Polski przyjmowane są do 12 czerwca, a ostateczne do 30 czerwca.