Zobacz stację metra - Trocka

2017-05-11 9:44 Marta Komorowska
mapa wejścia na plac budowy metra - stacja Trocka
Autor: ZTM

W najbliższy weekend (13/14.05) miasto zaprasza warszawiaków na plac budowy stacji II linii metra Trocka. Atrakcją będzie pracująca tarcza „Maria” drążącą tunel.

Ratusz i Metro Warszawskie zapraszają mieszkańców stolicy do obejrzenia placu budowy stacji Trocka. Program zwiedzania nowej stacji będzie prowadził po powierzchni placu budowy na strop przyszłej stacji, wzdłuż otworu technologicznego, przez który będzie można zobaczyć z góry pracującą maszynę TBM Maria oraz przygotowywaną do drążenia tuneli maszynę Anna. Miłośnicy metra oraz ciekawi nowych technologii będą mogli dowiedzieć się o budowie metra wszystkiego, ponieważ organizatorzy zapowiadają uruchomienie specjalnych stoisk informacyjnych. Wejście na plac budowy odbywać się będzie korytarzem dla pieszych pomiędzy dwoma częściami placu budowy do którego dojście jest od ulic Orłowskiej i Janinówka. Osoby, które przyjdą od strony ul. Handlowej od południa powinny kierować się do ul. Mokrej a następnie w lewo w ul. Janinówka, której przedłużeniem jest przejście na budowę. Od północy trzeba przejść chodnikiem wzdłuż budowy w kierunku ul. Orłowskiej i w prawo do przejścia. Dojście od ul. Trockiej analogicznie ul. Orłowską i w lewo lub od południa, ulicą A. Gajkowicza i w prawo.

Wszyscy chętni do zwiedzania stacji metra Trocka zaproszeni są w sobotę (13.05) oraz w niedzielę (14.05) w godz. od 12.00 do 15.30. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Jednak jak podkreślają organizatorzy, liczą się z dużą liczbą chętnych, dlatego obsługa będzie miała prawo czasowo wstrzymać wejście. Ze względu na warunki jakie panują na terenie budowy a także bez względu na pogodę zwiedzający powinni założyć długie spodnie i zakryte obuwia na płaskiej podeszwie. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.