Akademia Caritas Dzieciom: 10 tysięcy uczniów otrzyma wyprawki szkolne

2022-08-18 13:28
Plecak
Autor: StockSnap / CC0 / pixabay.com

W ramach tegorocznej edycji akcji Tornister Pełen Uśmiechów, wpisującej się w kampanię Akademia Caritas Dzieciom, do uczniów trafi 10 tys. wyprawek szkolnych, z tego ok. 4 tys. otrzymają dzieci ukraińskie, a także z Białorusi i Litwy. Inauguracja akcji 21 sierpnia na rynku w Sanoku.

"Spośród 500 rozdanych w Sanoku plecaków, 150 otrzymają dzieci z Ukrainy"

 – zapowiedział w komunikacie przekazanym w czwartek PAP dyrektor Caritasu Polska ks. dr Marcin Iżycki.

 

W ramach kampanii Akademia Caritas Dzieciom prowadzone są zajęcia w zakresie edukacji, zdrowia psychicznego, sprawności fizycznej i profilaktyki. W tym roku wsparciem objęto także dzieci z Ukrainy.

"Jest to nasza odpowiedź na trudną sytuację gości z Ukrainy, którym pomagamy uporać się z traumatycznymi doświadczeniami związanymi z wojną. Ten etap pomocy jest nie mniej ważny niż pierwsze, doraźne działania, które podjęliśmy zaraz po rosyjskiej agresji na Ukrainę" – powiedział ks. Iżycki.

W komunikacie poinformowano, że "integracyjne, polsko-ukraińskie zajęcia, odbywają się na wybranych obozach oraz koloniach podczas Wakacyjnej Akcji Caritas, będą prowadzone także we wrześniu w świetlicach Caritas diecezjalnych". "Ich podstawę jest realizowany już wcześniej program profilaktyki zintegrowanej Ratownicy Marzeń".