Bon Turystyczny niedługo straci ważność. Wciąż spora część pieniędzy jest niewykorzystana

2022-08-16 10:03
Polski Bon Turystyczny. Trwają ostatnie przygotowania do jego wdrożenia
Autor: pixabay.com Polski Bon Turystyczny. Trwają ostatnie przygotowania do jego wdrożenia

Blisko 3,5 mln bonów turystycznych aktywowali dotąd rodzice i opiekunowie. Kwota zrealizowanych płatności bonem sięga 2,4 mld zł. – poinformował PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Okazuje się, że spora część Polaków nie skorzystała jeszcze z pieniędzy.

"Realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polską Organizację Turystyczną (POT) program ma na celu kryzysowe wsparcie branży turystycznej oraz planów wypoczynkowych polskich rodzin obchodzi właśnie swoje drugie urodziny" – powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. "Cieszy się on dużym powodzeniem szczególnie w okresie wakacji"

Wyjaśniła, jak cytuje PAP, że bon turystyczny to uprawnienie do świadczenia w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością dodatkowe 500 zł. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce – zgodnie z obecnym brzmieniem przepisów – tylko do końca września".

Bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego Rodzina 500 Plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.