Cyklon Piotr nad Polską. Przed nami załamanie pogody

2023-04-11 9:38
Deszcz, burze i wiatr do 60 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 9.09.2022]
Autor: pixabay.com Deszcz, burze i wiatr do 60 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 9.09.2022]

We wtorek od zachodu napływać będą masy chłodnego i wilgotnego powietrza, które przyniosą na kilka dni pogodę pochmurną, ze słabymi opadami deszczu. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska z IMGW-PIB, będzie stosunkowo ciepło i raczej bez nocnych przymrozków.

Jak przekazała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek (11 kwietnia) wpływ na pogodę w Polsce będzie miała nadchodząca z zachodu zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, za którym napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Cyklon Piotr nad Polską. Przed nami załamanie pogody

Jak podaje portal Twoja pogoda, nad Polskę znad Niemiec wkroczy kolejny front atmosferyczny, tym razem związany z wieloośrodkowym cyklonem imieniem Piotr znad północnego i północno-wschodniego Atlantyku.

Sumy opadów wyniosą na ogół od 5 do 10 litrów na metr kwadratowy ziemi, a lokalnie, zwłaszcza podczas burz, do 15 litrów i więcej. Na wschodzie spadnie nie więcej niż do 1 litra deszczu na metr kwadratowy.

- czytamy. 

Zacznie także napływać chłodniejsze powietrze. Zanim się rozpada termometry pokażą przeważnie od 13 do 15 stopni.