Do kiedy są wystawiane oceny w szkole? Zakończenie roku już niebawem!

2024-05-23 12:19
szkoła
Autor: pixabay.com

Do kiedy jest wystawianie ocen w roku szkolnym 2023/24? Wiemy kiedy kończy się drugi semestr i do kiedy uczniowie mogę poprawić oceny.

Rok szkolny 2023/3024 kończy się 21 czerwca, ale oceny końcowe muszą być wystawione wcześniej. Dokładny termin może się różnić w zależności od szkoły, ale zazwyczaj nauczyciele wystawiają oceny końcowe w czerwcu, przed radą klasyfikacyjną, która zwykle odbywa się dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego. Możemy więc przypuszczać, że oceny końcowe będą wystawione około 10 czerwca 2024 r. - podaje Onet.pl 

Do kiedy wystawianie ocen 2024?

Nie ma jednej konkretnej daty wystawienia ocen dla wszystkich szkół. Termin zależy od tego, na kiedy dyrekcja wyznaczyła ostatnią roczną radę klasyfikacyjną. Przeważnie jednak wszystkie stopnie końcowe powinny być wystawione maksymalnie do 10 czerwca. Dokładną datę można jednak znaleźć na stronie internetowej konkretnej placówki lub zapytać wychowawcę.

- podaje portal rodzice.pl

Jak czytamy, ze względu na wypadające w maju święta – długi weekend majowy, a potem Boże Ciało – oraz egzaminy – matury i testy ósmoklasisty, w tym miesiącu uczniów czeka sporo przerw w nauce. Oceny na koniec roku powinny być wystawione przed końcoworoczną radą pedagogiczną, ponieważ podczas tego spotkania wszystkie stopnie są oficjalnie zatwierdzane.