Dzieci nie wrócą do szkół po świętach? Resort zdrowia rozważa zmiany

2021-12-23 16:53
Dzieci nie wrócą do szkół po świętach? Resort zdrowia rozważa zmiany
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dzieci nie wrócą do szkół po świętach? Resort zdrowia rozważa zmiany

Od 20 grudnia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczą się zdalnie. To rozwiązanie ma ograniczyć liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia zapowiedział, że dzieci i młodzież wrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia. Jednak rzecznik ministerstwa zdradza, że te plany mogą się zmienić.

Powrót dzieci do szkół po świętach wcale nie taki pewny? Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówi, że aktualny ciągle plan zakłada otwarcie placówek 10 stycznia, ale sytuacja pandemiczna, w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa omikron, może wymagać zmiany decyzji. - W przyszłym tygodniu będą toczyły się na ten temat rozmowy między nami a resortem edukacji. Myślę, że takie kategoryczne rozstrzygnięcie nastąpi na początku roku, zaraz po Nowym Roku - tłumaczy Andrusiewicz.

Czytaj także: Zakaz przemieszczania w sylwestra? Rzecznik MZ: niczego nigdy wykluczyć nie można

Andrusiewcz mówi, że pod uwagę brany jest między innymi wariant połączenia ferii w całym kraju z przerwą świąteczną. Podkreśla, że wszystko zależy od rozwoju pandemii. - Zobaczmy na inne państwa, chociażby Unii Europejskiej, z jakim wyprzedzeniem są podejmowane decyzje. To już nie są miesiące, to już nie są tygodnie. To jest najczęściej tydzień, kilka dni - z takim wyprzedzeniem są podejmowane decyzje - podkreśla.

Ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 616 osób, przybyło ponad 17 tysięcy zakażeń.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz