Dzień dziecka 2024. Jakie prezentu kupujemy najmłodszym?

2024-05-31 14:04
QUIZ. Sobotni test z ortografii. To dyktando rozwiąże twoje dziecko z 3 klasy podstawówki, a Ty? Wynikiem mniejszym, niż 7/10 lepiej się nie chwal
Autor: TungArt7/Pixabay.com QUIZ. Sobotni test z ortografii. To dyktando rozwiąże twoje dziecko z 3 klasy podstawówki, a Ty? Wynikiem mniejszym, niż 7/10 lepiej się nie chwal

Wielu rodziców zastanawia się nad prezentem dla swoich pociech. Pieniądze, hulajnoga? Okazuje się, że wybieramy dość ciekawe upominki! Ile na nie wydamy? Odpowiedź w poniższym artykule.

Zdawałoby się, że kupno prezentów na dzień dziecka w dzisiejszych czasach nie należy do naj prostszych zadań. Rosnąca inflacja nie pomaga w zakupie wymarzonych prezentów. Ile zatem wydamy na tegoroczny dzień dziecka?

Aż 93% rodziców planuje zakup prezentu z okazji 1 czerwca i najczęściej wyda na jedno dziecko od 51 do 100 zł (>40%). Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Empik, najchętniej wybierane są zabawki (75%) i... książki (54%).

Okazuje się, że osoby, które nie posiadają dzieci mają ochotę obdarować tego dnia pociechy najbliższych. Deklaruje to 40 procent osób. Niemal połowa wszystkich badanych kupi prezenty nawet dla kilkorga dzieci.

Co kupujemy najczęściej?

Obok zabawek (75% wskazań - bez podziału na kategorie wiekowe), hitem tegorocznego Dnia Dziecka są również książki (54%). Kupowane są najczęściej z przeznaczeniem na prezent dla nastolatków czy dorosłych dzieci. Wybór jest o tyle prostszy, że maj obfituje w nowości z różnych gatunków. Popularne wśród upominków dla nastolatków są także gry na konsole i PC oraz gadżety elektroniczne, perfumy i kosmetyki. 25% respondentów deklaruje zakup muzyki w przypadku dorosłych dzieci.