Gwałtowne burze z gradem, a po nich znowu upał. IMGW znów wydaje ostrzeżenia

2022-07-22 12:18

IMGW wydało ostrzeżenia dla praktycznie całej Polski. Mowa o gwałtownych burzach, które będą nam towarzyszyć. Wiele też wskazuje na to, że upały powrócą do Polski i to ze zdwojoną siłą. Jak będzie wyglądała prognoza na następne dni?

W piątek i sobotę, po długiej przerwie, częściej zaczną występować w Polsce opady deszczu i burze. Grzmieć będzie również w okolicach wtorku.  IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed upałami dla przeważającej części kraju. Alerty obowiązują do soboty, 23.07. do godz. 20.00.

W niedzielę pogoda powinna się poprawić. Temperatura spadnie - maksymalnie do 27 st. C. na południowym zachodzie Polski. Opady deszczu mogą wystąpić w paśmie - Górnego Śląska, Małopolski oraz na wschodzie kraju.

Jak czytamy na portalu twojapogoda.pl, potężny żar znów wleje się do Polski. Bardzo gorąco znów zacznie robić się już w poniedziałek, 25 lipca na zachodzie kraju. Przy granicy z Niemcami na termometrach zobaczymy nawet do 35 stopni. W kolejnych dniach w Polsce pojawi się front burzowy i fala gorąca przeniesie się na południowy wchód.