Iga Świątek przegrała z Jeleną Ostapenko i odpadła z Indian Wellls

2021-10-13 9:03
Iga Świątek przegrała z Jeleną Ostapenko i odpadła z Indian Wellls
Autor: Twitter/WTA

Nie tak to miało wyglądać. Rozstawiona z numerem w Iga Świątek na czwartej rundzie zakończyła swój udział w prestiżowym turnieju Indian Wells. Polska tenisistka przegrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Iga Świątek przegrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko 4:6, 3:6 w 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA w Indian Wells. To bolesna porażka, bowiem Polka była faworytką tego spotkania. Nie dała jednak rady bardzo zmotywowanej tenisistce z Łotwy.

Świątek do tej pory w Indian Wells spisywała się znakomicie. Rozstawiona z numerem 2 tenisistka w poprzednich meczach nie straciła ani jednego seta i wydawało się, że jak burza przejdzie do ćwierćfinału tej prestiżowej imprezy. Skończyło się jednak na rozczarowaniu.

- To jest mój pierwszy pełny sezon w tourze, dlatego wciąż się uczę. Są porażki które bolą bardziej - jak te w igrzyskach czy US Open, są takie, które bolą już mniej. Teraz powoli zaczynam sobie zdawać sprawę, że to jest tenis i że na drugi dzień trzeba wracać do pracy - powiedziała Iga Świątek na pomeczowej konferencji prasowej.

Dodajmy, że dzień wcześniej Polka odpadła z turnieju deblowego, w którym grała w parze z Amerykanką Bettanie Mattek-Sands.

Jakie są dalsze plany Igi Świątek? Polska tenisistka bardzo chciałabym wystąpić w turnieju Masters w Meksyku. Będą mogły tam zagrać jedynie zawodniczki z czołowej ósemki rankingu WTA. Polka jak na razie kwalifikuje się do turnieju.

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska