IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. W całym kraju burze i grad

2022-06-07 8:18
Burza z piorunami
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze, szalejące wichury i załamanie pogody znów zaatakują?! Bezlitosna prognoza IMGW. To się stanie niedługo

Wtorek (7 czerwca) upłynie nam pod znakiem burz i dość niebezpiecznej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzynastu województw.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawią się we wtorek (7 czerwca) w północno-wschodniej Polsce, w centrum i na południu kraju. Burzom będą towarzyszyć silne opady deszczu i porywy wiatru.

W regionach objętych ostrzeżeniami należy spodziewać się silnych opadów deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywów wiatru do 70 km/h.

We wtorek niebezpieczne zjawiska pogodowe spodziewane są już od 7.30, przede wszystkim we wschodnich i centralnych województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim i łódzkim. W tych regionach ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą obowiązywać nieprzerwanie do piątku.

W środę burze spodziewane są na Podkarpaciu, a w czwartek w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Ostrzeżenia IMGW są przez synoptyków na bieżąco aktualizowane.