Izabela Leszczyna z PO w "Sednie Sprawy" Radia Plus- PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

2021-09-09 10:47
Izabela Leszczyna
Autor: Sedno Sprawy

Słowa marszałka Terleckiego są niebezpieczne i głupie- mówi w rozmowie z Jackiem Prusinowskim, Izabela Leszczyna. Posłanka Platformy Obywatelskiej skomentowała wypowiedź szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości na temat sytuacji Polski w Unii.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Ryszard Terlecki przekonywał, że musimy szukać drastycznych rozwiązań. "Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada, odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, ale powinniśmy myśleć nad tym, jak najbardziej możemy współpracować. Właśnie po to, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia- mówił w Karpaczu, szef klubu PiS.

Na jego słowa natychmiast zareagowała opozycja. Polexit, absolutnie- nie ma co do tego wątpliwości dzisiejszy gość "Sedna Sprawy". W tym kontekście Izabela Leszczyna wymienia Węgry. "Jeśli tam ludzie się nie obudzą, wyjdą z Unii i pójdą ramię w ramię z Putinem. Polska Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry, Terleckiego będzie chciała zrobić to samo- podkreślała na antenie Radia Plus posłanka PO.

Czy PO może poprzeć przyjęte przez rząd podatkowe propozycje w ramach Polskiego Ładu? Kiedy Platforma przedstawi swój kompleksowy program? Tego wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym "Sednie Sprawy".