Jaka pogoda na tegoroczną Wielkanoc? Czy będzie słonecznie i ciepło?

2023-03-14 14:09
Podkarpackie: pogoda na Wielkanoc 2021. Jaka będzie pogoda? Czy czekają nas wiosenne święta, czy zimowa aura?
Autor: Couleur / Pixabay.com Podkarpackie: pogoda na Wielkanoc 2021. Jaka będzie pogoda? Czy czekają nas wiosenne święta, czy zimowa aura?

Wielu z nas ma nadzieję, że słoneczna pogoda i wyższe temperatury przyjdą już na dniach. Dobre informacje są takie, że słonecznie i dość ciepło będzie podczas tegorocznych świąt Wielkanocnych.

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Chyba każdy z nas ma nadzieję, że  podczas kilku wolnych dni uda się wybrać na spacer w gronie rodziny i najbliższych. Ostatni dni to jednak spory wiatr i mieszanka deszczu ze śniegiem. Zdecydowanie nie sprzyjają one wędrówkom po dworze. Jaka pogoda czeka na na tegoroczną Wielkanoc? 

Wielkanoc 2023 - pochmurno ale nieco cieplej

Początku kwietnia, a zatem czas świąteczny zazwyczaj jest dość chłodny? Jak będzie w tym roku? Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C, a maksymalna 10 st. C. Choć można liczyć na chwile ze słońcem. Noce będą zimne - mówi Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody cytowany przez Express Ilustrowany.

Jak podaje portal, w Wielką Sobotę (8 kwietnia) będzie pochmurno, słońce chwilami wyjrzy zza chmur. Nie powinno padać. Temperatura wyniesie w nocy maksymalnie 2 st. C, w dzień maksymalnie 10 st. C. W Wielkanoc (9 kwietnia) nadal przewaga chmur, termometry wskażą w nocy nie więcej niż 4 st. C, w dzień 10 st. C.

Lany Poniedziałek 10 kwietnia także zapowiada się pochmurny, z maksymalną temperaturą w nocy 3 st. C, w dzień 10 st. C.