Janusz Korwin-Mikke w Sednie Sprawy: "Wojsko też da się sprywatyzować"

2023-09-14 14:51
Korwin-Mikke w Sednie Sprawy
Autor: Radio Plus

Realizowany jest tajny plan, to przerażające mówi Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji twierdzi, że likwidacja gotówki może prowadzić do bardzo negatywnych skutków. Z kim Konfederacja może zawrzeć koalicję, z PiS, czy z PO?

Pierwszą sprawą poruszoną w programie była kwestia ewentualnego sojuszu taktycznego między Platformą a Konfederacją w celu powstrzymania rządów PiS.

- Po to idziemy do wyborów, żeby powstrzymać rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej - powiedział Janusz Korwin-Mikke. - W tym ustroju nie idziemy z nikim w koalicji. Dla nas warunkiem rozmów jest zmiana ustroju państwa. W takim ustroju jaki jest, nie wchodzimy z nikim w koalicję, bo tylko się skorumpujemy.

Ale jeżeli chodzi o alternatywny plan dla Platformy Obywatelskiej, jeżeli nie będą mieli większości z ich potencjalnymi sojusznikami, czyli Lewicą i Trzecią Drogą, to jest ten taktyczny sojusz...

- Oni zawrą sojusz z PiS oczywiście - powiedział Korwin-Mikke. - Kłótnie o pieniądze będą straszne, ale przecież te partie nic innego nie różni, tylko to, kto ile ukradnie pieniędzy.

Dlaczego zatem obie partie od 15 lat są w stanie wojny?

- Takie mieli polecenie przy Okrągłym Stole, że mają udawać że się różnią, żeby Polacy myśleli, że jest jakaś różnica - powiedział gość Sedna Sprawy.

Do kiedy ten okrągłostołowy scenariusz jest rozpisany?

- Dokąd się da - powiedział Korwin-Mikke.

Inną kwestią poruszoną w rozmowie była prywatyzacja. Politycy Konfederacji mówią, że nie chcą prywatyzować strategicznych przedsiębiorstw państwowych.

- Wewnątrz partii są pewne rozbieżności - mówi gość programu. - Np. wojsko też by się dało sprywatyzować. Aczkolwiek przykład śp. Eugeniusza Prigożyna pokazuje, że z prywatnymi armiami trzeba uważać. Także trzeba to robić ostrożnie.

OBEJRZYJ CAŁE SEDNO SPRAWY

KORWIN - MIKKE: WOJSKO TEŻ DA SIĘ SPRYWATYZOWAĆ