Jarosław Kaczyński zamierza zrezygnować ze swojego stanowiska w rządzie

2021-10-13 13:41
Najnowszy sondaż partyjny. Gdy Kaczyński wstanie, to aż się uśmiechnie!
Autor: Piotr Grzybowski

Polska Agencja poinformowała w środę, 13 października, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Kaczyński chce skupić się na kierowaniu partią - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od osoby z bliskiego otoczenia polityka.

Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszego posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości miał poinformować parlamentarzystów PiS, że zamierza zrezygnować ze swojego stanowiska w rządzie - tak wynika z informacji do których dotarła Polska Agencja Prasowa. Kaczyński od od października 2020 roku jest wicepremierem i ministrem ds. bezpieczeństwa.

Z informacji podanych przez PAP wynika, że Kaczyński tę funkcję będzie pełnił tylko do końca roku. Natomiast w 2022 roku polityk chce skupić się na zarządzaniu partią. Chce mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Stanowisko w rządzie w tej sytuacji mu to uniemożliwia.

Według informatorów Polskiej Agencji Prasowej Kaczyński zaapelował do parlamentarzystów PiS o to, aby bardziej angażowali się w mediach społecznościowych. Zdaniem prezesa internet został ostatnio zaniedbany i dominują w nim nastroje antyrządowe. Kaczyński chce, żeby internet był silnym narzędziem wyborczym w rękach partii tak jak było to w 2015 i 2019 roku.

Sedno Sprawy - Paweł Wdówik