Kiedy otrzymasz zwrot podatku? Sprawdzisz to w bardzo prosty sposób

2023-04-03 21:54 Róża Perszon
student, komputer
Autor: pixabay.com Coraz więcej firm przechodzi na czterodniowy tydzień pracy

Wielu z nas rozliczyło się już z fiskusem i czeka na swoje pieniądze. Zgodnie z przepisami ZUS ma na to 30 dni. Jest jestem prosty sposób, żeby to sprawdzić samemu Wystarczy kilka kliknięć.

Podatnicy złożyli już ponad 5 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT.Jak podaje gov.pl, urzędy skarbowe zwróciły im łącznie ponad 10 mld zł podatku. 

Mamy już ponad 5 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. W tym roku nasza usługa cieszy się rekordową popularnością. W ubiegłym roku taka liczba deklaracji pojawiła się w systemie miesiąc później – 24 kwietnia. To potwierdza, że podatnicy coraz chętniej korzystają z e-usług i nowoczesnych rozwiązań, które udostępnia im Krajowa Administracja Skarbowa

– podkreśla sekretarz stanu w MF, szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk.

Jeżeli chcemy zobaczyć, kiedy będzie nasz zwrot podatku, to wystarczy kilka kliknięć. Trzeba w tym celu wejść w usługę e-PIT. Jak podaje portal dobreprogramy.pl, po uruchomieniu jej i zalogowaniu się, należy przejść do zakładki "Złożone dokumenty". Tam znajdują się wszystkie informacje na temat twoich deklaracji PIT, w tym właśnie status.

Zarówno status zwrotu, datę jego dokonania oraz informację o ewentualnym potrąceniu części nadpłaty na rzecz innych zobowiązań podatkowych – wszystko to znajdziesz na platformie e-Urząd Skarbowy. Jeśli po zalogowaniu znajdujesz się na jej głównej stronie, to wybierz kafelek "Zwroty podatków" znajdujący się w centralnej części okna.

 - czytamy. 

Znajdą tam się wszystkie aktualne i archiwalne zwroty, wraz ze statusami. Klikając "Więcej" możemy poznaćć dodatkowe szczegóły, między innymi właśnie sprawdzić datę zwrotu podatku.