Kraska w "Sednie Sprawy": Szczepmy się, bo łóżka zabierane są innym pacjentom

2021-12-10 10:12
Kraska w Sednie Sprawy: Szczepmy się, bo łóżka zabierane są innym pacjentom
Autor: Sedno Sprawy

Szczepmy się, bo łóżka, mówiąc brutalnie, są odbierane innym pacjentom, mówi Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia twierdzi, że wkrótce w szpitalach może być potrzebnych nawet 30 tysięcy miejsc dla zakażonych koronawirusem. Gość Radia Plus mówi, że szczyt 4 fali jest płaski i wysoki poziom zakażeń będzie się jeszcze utrzymywał. Kto będzie się musiał poddać obowiązkowemu szczepieniu, jak będzie wyglądało sprawdzanie certyfikatów, czy dzieci wracające spoza strefy Schengen będą testowane? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Na 100 zgonów 94 osoby są osobami niezaszczepionymi. To są dane, które zbieramy od początku szczepień - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Sedno Sprawy". Wiceszef resortu zdrowia dodał, że jeszcze aż do świąt będzie rosła liczba osób, które trafiają do szpitali.

- Te osoby, które nie przyjęły szczepionki, jeśli zachorują, to zabierają te łóżka innym osobom - powiedział Kraska w rozmowie z Jackiem Prusinowskim. Wiceminister zdrowia był dopytywany również o ferie zimowe, a konkretnie o to, czy te ferie zostaną przełożone.

- Chcemy, żeby dzieci wróciły jak najszybciej do szkół. Tu żadnych perturbacji w tej sprawie nie będzie - odpowiadał Kraska.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.