Krzysztof Łapiński w Sednie Sprawy: "Grupa polityków PiS chce zmiany premiera"

2022-09-28 10:48
Krzysztof Łapiński w Sednie Sprawy
Autor: Radio Plus

Jest grupa polityków PIS, która chce zmiany premiera, mówi Krzysztof Łapiński. Były rzecznik Prezydenta RP i był wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości uważa, że prezes Jarosław Kaczyński musi przeciąć spekulacje i groźne dla każdej formacji politycznej napięcia. Gość Radia Plus podkreśla, że sytuacja gospodarcza i wojna za wschodnią granicą mogą pomóc Mateuszowi Morawieckiemu zachować stanowisko. Kto może zastąpić premiera, dlaczego tak wielu działaczy PiS jest niechętnych Morawieckiemu, jaka jest rola wicepremiera Jacka Sasina? Polecamy dzisiejsze Sedno Spraw.

Atmosfera wokół premiera Morawieckiego gęstnieje - zwrócił uwagę Jacek Prusinowski, gospodarz programu. Polityków mu nieprzychylnych jest coraz więcej.

- W ostatnich dniach jest coraz więcej publikacji medialnych mówiących o możliwym przesileniu - przyznał Krzysztof Łapiński. - Myślę, że one nie wynikają z tego, że dziennikarze je sobie wymyślają, tylko jednak politycy dziennikarzom o tym mówią. Jakieś podłoże tutaj jest. Widzimy, że jest pewna grupa polityków PiS, która chciałaby zmian na tym stanowisku. Jednak osobą, która zdecyduje, czy tak będzie czy nie będzie, jest jarosław Kaczyński. Jako lider partii ma taką pozycję, że może zdecydować o tym, że premier Morawiecki zostaje. I tę swoją decyzję zakomunikować tak partii, że partia będzie musiała ją zaakcepotwać. A może uznać, że głosy są tak liczne, że dla uspokojenia głosów w partii dojdzie do jakiejś zmiany.

Jak przypomniał gość programu, jesteśmy w przededniu jesieni i zimy, w sytuacji kiedy czeka nas poważne wyzwanie związane z kwestiami energetycznymi.

- Nie zapominajmy, że za naszą wschodnią granicą cały czas toczy się bardzo poważny konflikt - mówi Łapiński. - To tez jest sytuacja, którą Jarosław Kaczyński będzie rozważał.

Gość Sedna Sprawy zwrócił również uwagę, że zmiana premiera to zmiana całego rządu.

Oglądaj całą rozmowę:

K. ŁAPIŃSKI: JEST GRUPA POLITYKÓW PIS, KTÓRA CHCE ZMIANY PREMIERA