Krzysztof Sobolewski w Sednie Sprawy: Polska ma instrumenty nacisku na Brukselę

2022-06-08 11:07
 Krzysztof Sobolewski w Sednie Sprawy: Polska ma instrumenty nacisku na Brukselę
Autor: youtube.com

Polska ma instrumenty nacisku na Brukselę, mówi Krzysztof Sobolewski. Sekretarz generalny PiS twierdzi też, że kamienie milowe przy KPO to nie twarde, a elastyczne zobowiązania. Więcej w poniższym artykule.

Gość Sedna Sprawy zapytany o program PiSu odparł, że w perspektywie kilkunastu miesięcy planujemy kongres programowy, na którym zostanie przedstawiony nowy program, z którym partia pójdzie na wybory.

"Konwencja nie miała na celu przedstawiania nowych obietnic, nowego programu, na to mamy czas. Oczywiście będzie to w perspektywie pewnie najbliższych kilkunastu miesięcy, bo planujemy też kongres programowy, gdzie będzie przedstawiony nowy program, z którym będziemy szli też na wybory"

- odpowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Jeżeli chodzi o konkrety i o to, czy kongres odbędzie się to jeszcze w tym roku, Krzysztof Sobolewski dodał, że sugerowałby raczej, że będzie to pierwsza połowa przyszłego roku.

Gość Sedna Sprawy zaznaczył że "jest w tej chwili przygotowywana ustawa, która pomoże, ułatwi kupno m.in. węgla". Dopytywany, kiedy projektem zajmie się parlament, Sobolewski odpowiedział, że

Na trwającym od środy posiedzeniu Sejmu na pewno nie uda się już wprowadzić ustawy. Ale na najbliższym będzie projekt przedstawiony i mam nadzieję, że w trybie szybkim zostanie przyjęty i wprowadzony w życie

Kolejne posiedzenie izby zaplanowane jest w dniach 22-23 czerwca.

Sekretarz generalny PiS twierdzi też, że kamienie milowe przy KPO to nie twarde, a elastyczne zobowiązania. Można je interpretować różnie. 

"Polska może użyć różnych instrumentów, które mogą wpłynąć na decyzję komisje" - dodał. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.