Maciej Wąsik w Sednie Sprawy: Prezes Jarosław Kaczyński nie wybiera się na polityczną emeryturę

2022-06-22 10:39
Maciej Wąsik w Sednie Sprawy: Prezes Jarosław Kaczyński nie wybiera się na polityczną emeryturę
Autor: youtube.com

Prezes Jarosław Kaczyński nie wybiera się na polityczną emeryturę, mówi Maciej Wąsik. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji był też pytany o Przesmyk Suwalski i napięcia wokół Obwodu Kaliningradzkiego. Więcej w poniższym artykule.

Jarosław Kaczyński przedstawił swojego następcę. Szef MON Mariusz Błaszczak z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który ustąpił z funkcji wicepremiera. Sądzę też, że zastąpi mnie pod każdym względem, także jeżeli chodzi o wszystkie funkcje – dodał.

O komentarz został poproszony we wtorek (22 czerwca) gość Sedna Sprawy.

To wskazanie na funkcje rządowe, tak bym to interpretował. Jarosław Kaczyński nie wybiera się na polityczną emeryturę

- komentował.

Jak dodał, Mariusz Błaszczak jest politykiem, który świetnie sobie poradzi jako wicepremier ds. bezpieczeństwa i jako przewodniczący komitetu bezpieczeństwa.

Projekt ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej

We wtorek, 14 czerwca br. wicepremier Jarosław Kaczyński, minister Mariusz Kamiński oraz  Maciej Wąsik przedstawili szczegóły projektu ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej. Ustawa ma m.in. regulować kwestię budowy i zarządzania schronami

Przede wszystkim musimy zinwentaryzować nasze zasoby i uporządkować je i zobaczyć jakie są potrzeby. Projekt ustawy daje możliwość finansowania tych działań. W mojej ocenie jednym z najważniejszych elementów tej ustawy jest fundusz ochrony ludności, czyli fundusz odkładany co roku przez państwo po to, żeby zbierać pieniądze na sytuację ciężkie, kryzysowe. Chodzi o taką doraźną pomoc

- dodaje.

Dopytywany o szczegóły dotyczące budowy nowych schronów stwierdził, że, "na razie musimy zrobić ustawę i dać możliwość finansowania tych zadań". "Nie chciałbym żadnych zapowiedzi dzisiaj zrobić. Musimy to przeanalizować" - wskazał.

Co dalej z zaporą na granicy z Białorusią i liberalizacją dostępu do broni? Więcej z dzisiejszym Sednie Sprawy.