Małgorzata Kidawa Błońska w Sednie Sprawy: "Jan Paweł II jest dla mnie osobą świętą"

2023-03-13 12:29
Małgorzata Kidawa Błońska w Sednie Sprawy: Jan Paweł II jest dla mnie osobą świętą
Autor: youtube.com

Jan Paweł II jest dla mnie osobą świętą, mówi Małgorzata Kidawa Błońska. Wicemarszałek Sejmu i wiceprzewodnicząca PO tłumaczyła też dlaczego, jak cała jej partia, nie głosowała w sprawie uchwały na temat Papieża. Czy Donald Tusk może ustąpić pola Rafałowi Trzaskowskiemu, czy PO jest ciągle partią dla liberałów? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Protest osób z niepełnosprawnościami 

Co Platforma Obywatelska może powiedzieć tym osobom? Zdaniem jej przewodniczącej, całościową postara się rozwiązać ten problem. 

Mamy w naszym zespole bardzo silną osób, które pracują nad takim rozwiązaniem. Konsultujemy temat z różnymi środowiskami. Renta socjalna musi być zwiększona. 

- mówiła Małgorzata Kidawa Błońska.

Jak dodała, jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Zapytana o to, dlaczego nie zostało zrobione wcześniej, odparła, że nie można tego porównywać. 

"Osiem lat temu przygotowaliśmy pieniądze na to żeby wykonać wyrok TK, zastawiliśmy budżet w dobrych warunkach" - dodała. 

Uchwała w obronie papieża Jana Pawła II

Jak zaznaczyła Małgorzata Kidawa Błońska w Sednie Sprawy, papieża nie trzeba bronić uchwałami. "Nie chcemy brać w tym udziału, to bez sensu. Doceniamy dorobek papieża w odzyskaniu naszej niepodległości, w obaleniu Muru Berlińskiego" - mówiła. 

Czy Donald Tusk może ustąpić pola Rafałowi Trzaskowskiemu, czy PO jest ciągle partią dla liberałów? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ