Marsze papieskie w Polsce. 2 kwietnia wydarzenia w całym kraju

2023-03-27 10:38
Jan Paweł II
Autor: ADAM JAGIELAK/ Super Express Jan Paweł II

2 kwietnia marsze papieskie planowane są w Warszawie, Krakowie i Szczecinie; mam nadzieję, że rozpoczną one dzieło dzielenia się dorobkiem Jana Pawła II, któremu pozwoliliśmy ostatnio ucichnąć, a który jest naszym dobrem narodowym - powiedziała PAP organizatorka marszu Barbara Konarska z Instytutu Pileckiego.

2 kwietnia marsze papieskie w Polsce

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku, w całej Polsce odbędą się uroczystości związane z rocznicą śmierci papieża. Wiele miast postanowiło tego dnia zorganizować marsze, w tym I Marsz Papieski. Na pomysł marszu wpadła - informuje portal niezależna.pl - Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. Według Konarskiej marsz wspiera m.in. Akcja Katolicka, Różaniec bez Granic, harcerze, Solidarność, Kluby Gazety Polskiej.

"Mamy nadzieję, że marsz warszawski będzie tym, który zgromadzi cały naród. Że przyjadą górnicy, lekarze, kapele folkowe, wojsko, harcerze, wszelkie prospołeczne inicjatywy, sportowcy, artyści, seniorzy i młodzież. Cieszy nas to, że marsz odbędzie się również w Krakowie, bo tam w 1981 roku już raz naród zebrał się w intencji Jana Pawła II po zamachu na jego życie. Ale ten główny, pierwszy - to marsz stołeczny. Pójdziemy trasą od Ronda Dmowskiego, ulicą Marszałkowską, potem ulicą Królewską, przez plac Piłsudskiego, do Archikatedry na ulicy Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 będziemy mieli piękną mszę"

- powiedziała PAP organizatorka marszu.

Tego dnia, również w innych miastach w Polsce przejdzie marsz. Wiele z nich organizowanych jest w obronie w obronie papieża. 

„2 kwietnia 2023 roku mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – człowieka, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowieka, który przez niemal trzy dekady był dla Nas liderem duchowym, w tym liderem walki o wolną Polskę”

– czytamy na stronie Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe.