Mateusz Morawiecki spotkał się premierem Japonii Fumio Kishidą w Brukseli

2023-03-22 20:40 Róża Perszon
Mateusz Morawiecki spotkał się premierem Japonii Fumio Kishidą w Brukseli
Autor: gov.pl

Szef polskiego rządu po spotkaniu z premierem Japonii: nasze kraje doskonale rozumieją zagrożenie płynące z imperializmu rosyjskiego dla pokoju na świecie. Czego dotyczyło spotkanie w Brukseli?

Doskonale rozumiemy zagrożenia dla pokoju płynące z imperializmu rosyjskiego; wizyta premiera Japonii w Kijowie to wyraźny dowód wsparcia dla Ukrainy - mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Fumio Kishidą. Ważne jest, by kontynuować sankcje na Rosję i nadal wspierać Ukrainę - podkreślił premier Kishida - podaje PAP. 

Na naszych oczach rodzi się nowy porządek geopolityczny. Bezpieczeństwo Japonii i Polski nagle stało się zjawiskiem, o którym trzeba mówić jednocześnie w odniesieniu do zagrożeń w Azji i w Europie

– mówił premier po zakończeniu rozmów z premierem Japonii.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił dobre relacje między naszymi krajami także w zakresie współpracy gospodarczej, inwestycyjnej i  infrastrukturalnej. Przypomniał, że niedawno uczestniczył w otwarciu kolejnej, wysoko zaawansowanej technologicznie inwestycji firmy japońskiej w Polsce.

Podziękował jednocześnie premierowa Japonii za to, że tak mocno angażuje się również w sprawy związane z bezpieczeństwem – to dla nas niezwykle ważne. Cieszę się, że Polska i Japonia umacniają swoje więzy przyjaźni i współpracy – zaznaczył.