Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Wszyscy odczujemy konsekwencje tego kryzysu

2022-09-13 10:58
Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Wszyscy odczujemy konsekwencje tego kryzysu
Autor: youtube.com

Wszyscy odczujemy konsekwencje tego kryzysu, rząd nie rozwiąże wszystkich problemów, mówi Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera twierdzi, że taki stan potrwa miesiące, a może nawet lata. Pytany o ceny gazu, które są potężnym problemem dla wielu przedsiębiorstw, zapowiada działania osłonowe rządu, ale nie chce zdradzać szczegółów. Więcej w poniższym artykule.

Kiedy dymisja Norberta Kaczmarczyka?

Jak w poniedziałek informowały media, w najbliższych dniach zdymisjonowany ma zostać wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk w związku z kontrowersjami dotyczącymi jego prezentu ślubnego w postaci ciągnika wartego 1,5 mln zł.

Solidarna Polska będzie przedstawiała kandydata na to stanowisko. Sprawa powinna zostać zamknięta w przeciągu kilku godzin 

- komentował gość Sedna Sprawa. 

Rzecznik rządu został zapytany również o to, czy rząd  pomoże firmom w związku z bardzo wysokimi cenami gazu? Zdaniem Michała Dworczyka, "trwają prace nad rozwiązaniami, które będą możliwe do wprowadzenia i w tej trudnej sytuacji będą jakimś rodzajem pomocy przedsiębiorcom". 

Jakie znaczenie na przebieg wojny będzie miała ukraińska ofensywa, czy będzie zgoda na ekshumację ofiar Rzezi Wołyńskiej? Więcej we wtorkowym (13 września) Sednie Sprawy.