Michał Wójcik w Sednie Sprawy: Rynek ma to do siebie, że raz jest inflacja, a raz jest deflacja

2022-05-13 10:48
Michał Wójcik w Sednie Sprawy: Rynek ma to do siebie, że raz jest inflacja, a raz jest deflacja
Autor: youtube.com

Rynek ma to do siebie, że raz jest inflacja, a raz jest deflacja, mówi Michał Wójcik. Minister w Kancelarii Premiera twierdzi, że wybrany na drugą kadencje w fotelu prezesa NBP Adam Glapiński robi wszystko, żeby inflacja była jak najniższa. Więcej w poniższym artykule.

Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość zaakceptowały wniosek prezydenta odnośnie powołania Adam Glapińskiego na drugą kadencję jako szefa NBP, wybrały członków Krajowej Rady Sądownictwa. Zapanowała zgoda?

Cieszę się, że kolejną kadencję prezesem NBP będzie Adam Glapiński. Pan profesor to znakomity fachowiec z niesamowitą wiedzą, który był wielokrotnie atakowany. Wyciągane są często jego wypowiedzi jeszcze sprzed wojny i konfrontowanie ich z tym, co dzieje się teraz jest niewłaściwe

- komentował Michał Wójcik.

Jak dodał obserwuje to co dzieję się winnych krajach. "To ma do siebie rynek, raz jest inflacja, a raz deflacja" - mówił minister w Kancelarii Premiera. 

Czy doszło do porozumienia w obozie Zjednoczonej Prawicy, czy Solidarna Polska myśli o samodzielnym starcie w wyborach? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Sedno Sprawy - Michał Wójcik