Minister zdrowia: Poniżej tysiąca zakażeń dziennie nie ma mowy o obostrzeniach

2021-09-20 12:52
Minister zdrowia: Poniżej tysiąca zakażeń dziennie nie ma mowy o obostrzeniach
Autor: Twitter/Ministerstwo zdrowia

Adam Niedzielski poinformował, że dopóki w Polsce notujemy mniej niż tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie to nie będzie mowy o wprowadzaniu żadnych obostrzeń. "Nie będziemy prowadzili dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń" - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że obecnie nie ma nawet dyskusji na temat wprowadzenia nowych obostrzeń w Polsce. Wszystko dlatego, że obecnie wciąż jednak rośnie poziom wyszczepienia, a liczba nowych zakażeń nie jest jeszcze alarmująca, choć niewykluczone, że może się to jeszcze zmienić.

- Przyjęliśmy sobie taką umowną granicę, średnio tysiąc zakażeń dziennie, poniżej której w ogóle nie będziemy prowadzili dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń, bo to jest zbyt mały poziom, poziom niewymagający reakcji - powiedział minister Niedzielski.

- Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone; i ten model, uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach, ale na razie to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji - dodał szef resortu zdrowia.

Minister przy okazji konferencji prasowej zdradził, że od stycznia 99 procent osób zakażonych to osoby niezaszczepione. 98 procent hospitalizacji również dotyczy niezaszczepionych.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska