Nadchodzą obniżki cen paliw? Analitycy mają dobre wieści

2022-08-01 9:07
Paliwo znowu droższe! O ile? Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Mają najtańsze paliwo w Europie. Wprowadzają wyższe ceny dla cudzoziemców

Na taką informację z pewnością wielu z nas czekało. W przyszłym tygodniu są możliwe obniżki cen na stacjach paliw; nie będą to jednak średnie zmiany rzędu 20 groszy na litrze, tylko mniejsze - ocenili w piątek analitycy BM Reflex.

W czasach szalejącej inflacji Polscy liczą każdy grosz w portfelu. Dobrą informację przekazali jeszcze pod koniec lipca analitycy. Mowa o cenach paliw. Te nieco spadły. Jak wskazują eksperci, taka tendencja ma się utrzymać. 

Od początku wakacji najbardziej spadły ceny benzyny 95, o 61 groszy na litrze. Ceny pozostałych paliw na stacjach spadły odpowiednio: bezołowiowej 98 o 0,49 zł/l, oleju napędowego o 0,36 zł/l i autogazu o 0,20 zł/l - podał Reflex.

Mimo że obecne ceny oddaliły się od ostatnich rekordów blisko 8 zł za litr Pb95 i diesla, to w dalszym ciągu ceny pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Oznacza to wyższe rachunki za tankowanie w zależności od kupowanego paliwa od 22 proc. (LPG) do 39 proc. (diesel). Dla benzyny 95 to wzrost w ujęciu rdr o 28 proc., a dla Pb98 o 36 proc.

 - zaznaczyli eksperci. Dodali, że utrzymuje się prawdopodobieństwo obniżek cen na stacjach w pierwszym tygodniu sierpnia, jednak nie będą to średnie zmiany rzędu 20 groszy na litrze, tylko mniejsze.