Niemcy po 24 latach mistrzami świata!

2014-07-14 11:18

Przekroczyli własne granice i dali radę. Puchar świata podniosła w górę reprezentacja Niemiec

Festiwal radości w Niemczech po zdobyciu mistrzostwa świata! Podopieczni trenera Joachima Loewa pokonali Argentynę 1:0 - po dogrywce - w finale mundialu w Rio de Janeiro. Bramkę na wagę tytułu zdobył Mario Goetze w 113 minucie gry. Do końca nic się już nie zmieniło i to Niemcy mogli wznieść w górę - w geście triumfu - Puchar Świata! Dodajmy, że był to trzeci finał z udziałem tych dwóch zespołów. Lepszy bilans mają Europejczycy, którzy triumfowali także w 1990 roku. Cztery lata wcześniej lepsza była drużyna z Ameryki Południowej. Ekipa niemiecka już po raz ósmy dotarła do decydującego spotkania mundialu i zdobyła czwarty tytuł mistrzowski! Leo Messi został uhonorowany Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza mistrzostw świata. Złote Rękawice dla najlepszego bramkarza turnieju dostał Niemiec Manuel Neuer. A z trzeciego miejsca na świecie- już w sobotę - cieszyła się ekipa Holandii. Pomarańczowi pognębili i tak zdruzgotaną już reprezentację Brazylii, wygrywając 3:0.