Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Ile osób może przebywać w kościele?

2021-12-07 17:35
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Ile osób może przebywać w kościele?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Ile osób może przebywać w kościele?

Rząd wprowadza nowe obostrzenia - pierwsze z nich będą obowiązywać już od 15 grudnia. To m.in. konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w danym obiekcie - te restrykcje dotyczą także obiektów sakralnych, czyli także kościołów. Ile osób będzie mogło przebywać w świątyni?

Będą dodatkowe obostrzenia w Polsce! Już od 15 grudnia będą obowiązywały nowe limity osób, które mogą jednocześnie przebywać m.in. w obiektach sakralnych. Co się zmieni?

Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:

  • transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia
  • restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)
  • kina, teatry, obiekty sportowe i obiekty sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

Oznacza to, że jeśli do budynku kościoła do tej pory wchodziło 100 osób, od 15 grudnia będzie mogło się tam pojawić zaledwie 30 osób. Większa liczba wiernych będzie mogła wejść do świątyni wyłącznie po okazaniu ważnego certyfikatu Covid-19.

Czytaj także: Minister zdrowia: Od 1 marca obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych

Oprócz zaostrzenia limitów, od 20 grudnia będzie obowiązywała nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Żłobki i przedszkola będą funkcjonować bez zmian. Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester. Wprowadzono też zmiany dotyczące obowiązkowych testów na Covid-19, szczegóły znajdziesz >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro