Ogromne mrozy w Polsce. nawet do -21 stopni C

2023-02-07 23:19
Siarczysty mróz na Podkarpaciu, nawet -17°C! Gdzie będzie najgorzej? Alert synoptyków IMGW 6-7.02.2023
Autor: dapictures_team/pixabay.com Siarczysty mróz na Podkarpaciu, nawet -17°C! Gdzie będzie najgorzej? Alert synoptyków IMGW 6-7.02.2023

Nawet do -21 stopni C wskażą termometry w najbliższych dniach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem. We wtorek w nocy "żółtym alertem" objął niemal całe województwo świętokrzyskie. Jak będzie w następnych dniach?

Na Podhalu możliwy spadek temperatury do -19 stopni - zaalarmował w nocy z poniedziałku na wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Mróz pozostanie z nami na dłużej. Jak podaje portal fanipogody.pl nie ma co liczyć na ocieplenie. Dwucyfrowy mróz będzie występował szczególnie w nocy, głównie w górach i rejonach górskich.

Noc z wtorku na środę będzie mroźna. Najzimniej, jak powiedział PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak, będzie w rejonach podgórskich. Tam temperatura spadnie nawet do minus 16 stopni Celsjusza. W środę więcej słońca. Słaby śnieg tylko na wschodzie kraju - podaje PAP.