Oszuści proponują tani cukier. Policjanci apelują, aby uważać na takie ogłoszenia

2022-08-09 9:03
Cukier
Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS W sklepach brakuje cukru

44-latka z powiatu sokólskiego skuszona atrakcyjną ofertą zapłaciła za cukier w sklepie internetowym. Kobieta nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy, a kontakt z fałszywym sprzedawcą urwał się. Policja stawia sprawę jasno: To nie odosobniony przypadek.

Cukier w ostatnich dniach jest na wagę złota i to dosłownie! W internecie nie brakuje szokujących ogłoszeń. Zadziwia jeszcze bardziej fakt, że mnóstwo osób korzysta w takich absurdalnych aukcji. Jak nie trudno się domyślić, wiele z nich okazuje się oszustwem. 

„Blisko tysiąc złotych straciła mieszkanka powiatu sokólskiego, która chciała kupić w Internecie cukier. Pokrzywdzona pomimo przelania pieniędzy nie otrzymała zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas zakupów w Internecie” Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/Nowe-oszustwo-na-cukier-.-Policja-ostrzega

– czytamy w policyjnym komunikacie.

44-latka zamówiła 26 worków z cukrem, po 25 kilogramów każdy. Sprzedający obiecał, że jak tylko otrzyma zaliczkę, to wyśle zamówienie. To niestety nie jedyna taka sytuacja.

W ostatni weekend do policjantów z pierwszego komisariatu zgłosiła się 37-letnia mieszkanka Lublina.

Kobieta oświadczyła, że w mediach społecznościowych natknęła się na ofertę zakupu cukru. Cena była bardzo atrakcyjna, bo kilogram miał kosztować tylko 1 złotych

– informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik lubelskiej policji.

Kobieta uległa manipulacji osoby, z którą korespondowała i dała się nabrać. Zdecydowała się na zakup 50 kg cukru. Razem z kosztami wysyłki kosztowało ją to 66 złotych. Gdy po kilku dniach od transakcji nie otrzymała zamówionego towaru, zaczęła się niepokoić. Szybko zauważyła, że konto osoby, z którą korespondowała zostało zablokowane.

Policja apeluje o czujność, szczególnie w przypadkach podejrzanie atrakcyjnych oferty w sieci. „Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty - to tylko niektóre sposoby, jakich internetowi oszuści chwytają się, żeby wyłudzić pieniądze” – czytamy.