PAH organizuje zbiórkę na rzecz migrantów. Jak dołączyć?

2021-10-19 16:30
PAH organizuje pomoc dla migrantów
Autor: Twitter/StZaryn PAH organizuje pomoc dla migrantów

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż jest bardzo trudna. Brakuje najpilniejszych rzeczy, takich jak pożywienie, środki opatrunkowe czy ciepłe ubrania. Polska Akcja Humanitarna uruchomiła zbiórkę.

Ciepłe ubrania i koce, środki opatrunkowe czy żywność - to rzeczy, których najbardziej brakuje teraz na polsko-białoruskiej granicy. W związku z tym Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Za zebraną kwotę zostaną kupione najpilniejsze produkty.

Trafią do organizacji, które pomagają migrantom na miejscu, ale nie tylko. - Część środków zostanie przeznaczona także dla osób, które znajdują się w ośrodkach dla cudzoziemców - otwartych i zamkniętych. Z tych pieniędzy będą też finansowane np. wizyty lekarskie czy spotkania z psychologiem - mówi Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Czytaj także: Medycy apelują do Prymasa. Chodzi o sytuację na granicy z Białorusią

Organizacja podkreśla, że sytuacja na granicy jest coraz trudniejsza. - Jest coraz więcej osób, które potrzebują pomocy humanitarnej, które są odwodnione, wyziębione. Jest tam wiele kobiet, także kobiet w ciąży, dzieci, osób z różnymi schorzeniami. Także ta pomoc jest niezbędna - dodaje Krajewska.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem strony Polskiej Akcji Humanitarnej.

Sedno Sprawy - Anna Michalska