Po wichurach czas na wiosnę! Na termometrach w lutym nawet 15 stopni

2022-02-07 15:22 Róża Perszon
Kiedy w tym roku przyjedzie wiosna? Pierwsze uderzenie już w lutym!
Autor: Pixaby Kiedy w tym roku przyjedzie wiosna? Pierwsze uderzenie już w lutym!

Choć w ostatnim czasie wydawałoby się, że pogoda nie będzie się zbytnio poprawiać, okazuje się, że w kolejnych dniach lutego czeka nas powiew wiosny. Na termometrach mamy zobaczyć nawet 15 stopni.

Wichury, śnieżyce i burze w lutym jeszcze nie raz o sobie przypomną! Długoterminowa prognoza pogody na luty 2022 zapowiada, że w pierwszej połowie miesiąca pogoda będzie co prawda  dynamiczna i nieprzewidywalna, ale taka sytuacja ma się też szybko poprawić, abyśmy poczuli wiosnę za oknami. 

Jak podaje portal twojapogoda, najbliższy tydzień przyniesie nam spore zmiany. Choć w poniedziałek i wtorek (7-8 lutego) możemy spodziewać się jeszcze deszczu, to potem nad Polskę nadciągnie rozległy wyż. Ten zacznie sprowadzać z północnej Afryki bardzo ciepłe, jak na ten okres roku, powietrze. Co więcej, niebo powinno być przejrzyste, zobaczymy więc też sporo słońca.

Co dalej? Na termometrach zobaczymy od 8 do 10 stopni, na zachodzie nawet 11-13 stopni. To jednak nie wszystko. Południowy wiatr sprawi, że miejscami na Śląsku i w Małopolsce może być nawet 15 stopni w cieniu.

Czy taka pogoda długo się utrzyma? Niestety prognozy wskazują to, że od następnego weekendu aura zacznie się pogarszać. W piątek, 11 lutego niebo nad Polską znów przykryją chmury, będzie padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura spadnie, maksymalnie na termometrach zobaczymy 3 stopnie Celsjusza. Na Podhalu chwyci mróz. Na kolejne uderzenie ciepła będziemy musieli poczekać.