Podejrzane paczki w ukraińskich placówkach dyplomatycznych. Są kolejne przesyłki

2022-12-06 19:57 STAN
Podejrzane paczki w ukraińskich placówkach dyplomatycznych. Są kolejne przesyłki
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Podejrzane paczki w ukraińskich placówkach dyplomatycznych. Są kolejne przesyłki

Kolejne podejrzane paczki trafiły do ukraińskich placówek dyplomatycznych. Jak informują władze w Kijowie, chodzi o ambasady w Rumunii i Danii. Nie podają jednak szczegółów, między innymi nie ujawniają, co zawierały przesyłki.

To już seria tego typu incydentów, ale szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy zapewnia: "naszych dyplomatów nie da się zastraszyć". - Jesteśmy jedną ekipą i nadal działamy na rzecz Ukrainy i przybliżenia naszego zwycięstwa - mówi Dmytro Kułeba. 

- Proszę wszystkich, którzy planują wysyłać kolejne paczki i terroryzować nasze ambasady, by się zrelaksowali i nie tracili czasu, ani pieniędzy na pocztowe znaczki. Niczego tym nie osiągniecie - dodał szef MSZ.

Czytaj także: Boże Narodzenie 2022: Ile kosztuje choinka?

W sumie, od piątku 2 grudnia doszło do ponad dwudziestu przypadków gróźb pod adresem ukraińskich misji dyplomatycznych i konsularnych. Incydenty odnotowano w 12 krajach, w tym w Polsce. Po tych sytuacjach ukraińskie placówki wzmocniły środki bezpieczeństwa.